Parné letní dny jsou doménou posledních několika let. Řada lidí se tak snaží tyto dny „přežít“ někde u vody, kde je možné se ochladit. Lidé prchají z přepálených měst do přírody a hledají útočiště v blízkosti našich přírodních nádrží. Je ale potřeba poznamenat, že s příchodem těchto nikdy nekončících parních dní se stav stojatých vod prudce zhoršil. Zatímco v minulosti bylo možné se v uměle vytvořených či přírodních nádrží osvěžovat celé léto, teď už je tomu jinak. Vlivem vysokých teplot se na stojatých vodách objevují sinice, voda je kalná a mnohé takové toky jsou zdravotně nebezpečné. Vykoupat se v létě v rybníce nebo vodní nádrži je už nemyslitelné. Lidé se tak uchylují k jinému řešení – umělým bazénům. Které této skutečnosti hojně využívají, ceny vstupného se neustále navyšují a i ta je v blízkosti chlorované vody hlava na hlavě.
Není se tak čemu divit, že na větších i menších zahradách pomalu přibývají bazény. A pokud opomeneme počáteční vyšší investici, představují celkem jednoduché řešení tohoto problému. V případě správné údržby, může být voda v bazénu po celý rok. Koupací sezóna se dá snadno prodloužit za pomoci krycí plachty, plexiskla či přitápění pomocí solárních panelů. Velkou novinkou je bazénová voda ne s příměsí chemie, ale soli. Slanou vodu naše pokožka dokáže daleko lépe snášet, je hypoalergenní a vhodná i pro nejmenší nadšence koupelových radovánek. Ve slané vodě navíc nepřežijí bakterie ani sinice a vodu tak není potřeba už nijak následovně upravovat, jako je tomu v případě té sladké.
Napadané nečistoty však vodu mohou přeci jenom ohrozit. Ty se postupně usazují na dně nebo plavou na hladině, kde se mohou postupně začít rozkládat a vodu tak znečistit. Napadané nečistoty lze snadno odstranit bazénovým sítem nebo tuto práci nechat na bazénovém vysavači.